Atrakcje - Kanał Augustowski

Kanał Augustowski

Kanał wybudowano w pierwszej połowie XIX wieku, łączy on dopływy Wisły z Niemnem. Ponad 100 kilometrowy odcinek z 18 śluzami zaprojektowany został przez Ignacego Prądzyńskiego polskiego generała i znakomitego inżyniera. Kanał przebiega przez Puszczę Augustowską i stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną.

źródło: www.wikipedia.org       Przypomnę, że na początku XIX wieku delta Wisły była w rękach Prus, które nakładały duże cła na towary spławiane Wisłą. Sposobem na pominięcie Prus miał być właśnie Kanał Augustowski. Tyle o jego początkach. Przejdźmy do obecnych czasów.

    Obecnie Kanał Augustowski to jedna z większych atrakcji turystycznych regionu. Umożliwia on zaplanowanie ciekawego spływu, który można rozpocząć już na Jeziorze Wigry. Następnie płyniemy Czarną Hańczą do Kanału Augustowskiego, który zaprowadzi nas do Augustowa. Na samym końcu możemy popływać po Jeziorach Studzieniczne, Białe i Necko, które znajdują się nad Augustowem. Trasa, którą przytoczyłem jest niezwykle atrakcyjna - nienaruszona przyroda Puszczy Augustowskiej oraz krystalicznie czysta woda Czarnej Hańczy są w dzisiejszych czasach na wagę złota. Dodatkowo przeprawa przez Kanał Augustowski i śluzy pochądzące z początku XIX wieku, które obrazują możliwości inżynieryjne tamtego okresu stanowią nie lada atrakcję.

      Pokonanie takiej trasy trzeba podzielić na kilka dni. Najlepiej wybrać zorganizowany spływ grupowy, który zapewni transport bagaży, nocleg, śluzowanie oraz wstęp na różne atrakcje turystyczne, które czekają na trasie.

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.